depositphotos_224925642-stock-illustration-industrial-park-icon-trendy-industrial

Індустріальні парки Львівської області

Станом на 07.02.2019 до Реєстру індустріальних (промислових) парків включено 6 індустріальних парків Львівської області:

  1. “Рясне-2″ (м. Львів) / 07.02.2014
  2. Яворівський індустріальний парк (Яворівський р-н, Львівська обл.) / 26.04.2017
  3. Кам‘янка-Бузький індустріальний парк (м. Камянка-Бузька, Львівська обл.) / 31.05.2017
  4. “Новороздільський індустріальний парк” (м. Новий Розділ, Львівська обл.) / 15.06.2017
  5. “Сігма Парк Яричів” (c. Старий Яричів, Камянка-Бузький р-н, Львівська обл.) / 04.09.2017
  6. Індустріальний парк “Захід Ресурс” (м. Городок, Львівська область) / 19.09.2018  

 

Фінансування розвитку інфраструктури індустріальних парків, включених у Реєстр, а також створення умов для їх функціонування, можливе за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (далі – ДФРР), як це передбачено статтею 241 Бюджетного кодексу України.

Важливою особливістю Закону України “Про індустріальні парки є те, що передбачена ним фінансова державна підтримка спрямована, насамперед, на облаштування індустріальних парків, включених до Реєстру, а не на державну допомогу провадження господарської діяльності в їх межах. Адже, створення індустріальних парків дає суттєві переваги як громадам, де ініційовано їх створення, так і потенційним учасникам парків.

По-перше, у адміністративно-територіальних одиницях, де створені індустріальні парки, з’являються земельні ділянки, які є більш інвестиційно-привабливими для інвестора. Це пов’язано, зокрема, з тим, що за рахунок місцевих бюджетів, а також Державного бюджету (Державного фонду регіонального розвитку), є можливість співфінансувати підведення до території парку всіх необхідних інженерних комунікацій та підготувати відповідну проектно-кошторисну документацію.

Таким чином, керуюча компанія та потенційні учасники отримують оформлену належним чином земельну ділянку з відповідними комунікаціями, що дає змогу швидше приступити до облаштування парку, будівництва об’єктів у межах парку, а згодом – розпочати виробництво продукції та зекономити відповідні часові та грошові ресурси.

По-друге, це нові робочі місця, за рахунок яких бюджети отримають збільшення надходжень з відповідних податків.

По-третє, з початком функціонування індустріальних парків активізується попит на місцеві роботи і послуги, в тому числі в сфері малого і середнього бізнесу (обслуговування, забезпечення ресурсами і т.п.).

Як вже частково зазначалося, створення індустріальних парків дає певні переваги й для бізнесу.

Для керуючих компаній індустріальних парків – це отримання доходів за рахунок надання в користування учасникам індустріальних парків земельних і виробничих площ, обладнання, а також послуг, пов’язаних із забезпеченням їх господарської діяльності.

Для учасників індустріальних парків – це мінімізація витрат матеріальних, фінансових, трудових і часових ресурсів, необхідних для започаткування господарської діяльності, можливість отримання послуг, пов’язаних із забезпеченням господарської діяльності, від керуючої компанії.

Відповідно до Закону України “Про індустріальні парки” Мінекономрозвитку звертається до органів державної влади, підприємств, установ та організацій щодо вирішення питань, пов’язаних із створенням та функціонуванням індустріальних парків, забезпечує сприятливі умови для створення та функціонування індустріальних парків та забезпечує інформаційну та консультаційну підтримку ініціаторів створення і керуючих компаній та в інший спосіб сприяє залученню учасників.

Актуальна інформація про індустріальні парки в Україні розміщена на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку в розділі «Діяльність» «Інвестиційна політика та міжнародне інвестиційне співробітництво» «Інструменти залучення інвестицій» Індустріальні парки в Україні.